Acil Anons ve Merkezi Müzik Sistemleri

Akıllı çözümler...

Anons sistemi denildiği zaman akla gelen ilk şey acil anons sistemidir. Acil anons sistemleri toplumu olası yangın, deprem, su baskını, gaz kaçağı veya diğer acil durumlarda uyarmayı sağlar. Anons sistemleri genellikle toplu kullanım alanlarında kullanılır. Otel, fabrika, hastane, okul, sinema, tiyatro salonları, cafe ve restoran, cami, iş merkezi, konferans salonları, alışveriş merkezleri, düğün salonları gibi yüksek kapasiteye sahip mekanların bir gereksinimidir. Bunların dışında ileri teknoloji ihtiyaçlarını sağlayarak toplu kullanım alanlarında sürekli fon müziği verilmesini de sağlar. Anons ve merkezi müzik sistemlerindeki tek amaç müzik yayını veya anons yapabilmesini sağlamak değildir. Yayının güvenli, anlaşılabilir ve sürekli olmasını da sağlamaktır. Kurulan bu sistemler, yangın alarmı gibi sistemlerle bağlantı kurarak çalışabilirler.

 

Anons ve merkezi müzik sistemleri çok katlı binalardan, alış veriş merkezleri ve fabrikalara kadar birçok farklı işletme ya da konutta, acil durum senaryolarının hayata geçirilmesini sağlamayı amaçlar. Konut sakinlerinin, çalışanların ya da ziyaretçilerin doğru ve hızlı biçimde bilgilendirilmelerine olanak sağlar. Olası felaket durumlarında haberleşmenin sağlanması ve geri planda müzik yayını yapma amacıyla kullanılır. Bunların dışında anons sistemleri genel duyuruların yapılmasını sağlar. Büyük kitlelere aynı anda duyurmak amacıyla genel durumlar veya önceden kaydedilmiş mesajların iletilmesini sağlamak için kolaylık tanır. Bu gelişmiş sistemin çok fazla kullanım alanı vardır. Tren istasyonlar, ofis binaları, üniversite kampüsleri ve daha fazla kullanım alanı mevcuttur. Belli bir sayı üzerindeki topluluklara herhangi bir konuda duyuru yapmak oldukça zordur. Ancak anons ve merkezi müzik sistemleri sayesinde en kısa sürede istenilen sayıda kişiye duyuru yapmak mümkündür.

 

Sistemlerin kurulacağı yerlerin büyüklüklerine göre ihtiyaç duyulacak olan sistemin yapısı belirlenir. Seslendirme, anons ve müzik yayınının istenilen alanlarda duyulmasını sağlayan hoparlörler, elektrik direklerine, bina dış cephelerine veya iç duvarlara monte edilir. Anons ve müzik yayınını iletmek üzere ses amplifikatörleri kurulur. Bu hoparlörlerin ve amplifikatörlerin bağlantıları kablolu veya kablosuz biçimde yapılabilir. Ancak ürün ve hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyeti sağlanabilir. Çalışılan projelerde, müşteri talebine göre sistem bölgelere ayrılarak farklı bölgelere farklı yayın sunabilmektedir.

AdresTurgutreis Mah. 7025Sk. No:8/A
Bodrum/MUĞLA

Çalışma SaatlerimizHafta İçi: 09:00 – 19:00
Cumartersi: 09:00 – 12:00

İletişime Geçin+90(252) 382 77 77
info@sefaelektronik.com.tr