Akıllı Ev Çözümleri

Evinize değer katın...

Akıllı ev sistemi evdeki rutin işleri uzaktan yönetmeyi veya kendiliğinden tekrarlanmasını sağlar. Bu tekrarlanan veya uzaktan yönetilen işler, aydınlatma, ısıtma, soğutma, ses, görüntü ayarlama, sulama, perde ve panjur sistemleri gibi geniş bir alana sahiptir. Bu işlerin hepsi uzaktan görsel panele sahip kumandalar yardımıyla kolaylıkla halledilebilir. Akıllı ev sistemleri sadece kumandayla yönetilmez. Gelişen teknoloji ile neredeyse herkesin sahip olduğu akıllı telefonlara veya tabletlere yüklenen uygulamalar aracılığıyla kolaylıkla evinizi yönetebilirsiniz. Akıllı ses sistemleri ile her odada farklı müzik dinleme imkanına sahip olabilirsiniz. Bebeğinizin odasına ninni çalarken siz istediğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Sabah uyanmak istediğiniz saati ayarlayıp en sevdiğiniz müzik eşliğinde uyanma imkanı sunar. Normal şartlar altında kişiye gereksiz yere zaman kaybı yaşatan veya zaman zaman unutulan tüm bu işlerin otomatik olarak ya da saniyeler içinde halledilmesi günlük hayatın tadını çıkarmaya daha fazla vakit bulabilme imkanı sağlar.

 

Akıllı görüntü sistemleri sayesinde sinema veya tiyatroyu ev rahatlığıyla yaşama şansı sağlar. İklimlendirme, televizyon ayarları, sinema sistemi, panjur, ses sistemini tek tıkla ayarlayıp evinizde tiyatro konforunu yaşamanızı sağlar. Gölge kontrolü sayesinde büyük tasarruf sağlar. Gölge kontrolü istenmeyen gözleri evinizden uzaklaştırma imkanı tanır. Mobilyalarınızın güneşten zarar görmesini engellersiniz. Aynı zamanda evinizin serin olması ve klimanızı daha az çalıştırmanıza olanak tanır. Bu sayede hem para hem de enerji tasarrufu sağlarsınız. Akıllı evlerin diğer kolaylığı ise art arda verilen birçok komutu sırasıyla saniyeler içinde gerçekleştirme olanağı sunmasıdır.

 

Klasik alarm sistemlerinin güvenliği ile akıllı evlerin güvenliği kıyaslandığında en büyük avantajı su baskını, yangın veya hırsızlık gibi durumlar gerçekleşmeden önlenebilmesidir. Komşunuzda çıkan yangını sensörler sayesinde size bildirerek olası tehlikeyle karşılaşmadan önlem alabilmenizi sağlar. Ev sahibi tatilde iken verilen komutlar yardımıyla televizyon, müzik seti veya ışıkların otomatik olarak aktifleşmesi evde birilerinin olduğu izlenimi yaratabilir ve olası hırsızlık durumlarını önleyebilir. Kapı veya pencerelerin açık kalması durumunda kullanıcıyı uyararak evin güvenliğini sağlamış olur. Kapı ve pencerelere yerleştirilebilen hareket sensörleri sayesinde evi kontrolü altına alır. Eve yaklaşan birini gördüğü zaman televizyonu açarak, perde ve panjurları açıp kapatarak ev sahiplerinin evde olduğu izlenimi yaratır.

AdresTurgutreis Mah. 7025Sk. No:8/A
Bodrum/MUĞLA

Çalışma SaatlerimizHafta İçi: 09:00 – 19:00
Cumartersi: 09:00 – 12:00

İletişime Geçin+90(252) 382 77 77
info@sefaelektronik.com.tr