Akıllı Ofis Çözümleri

Ofisinizi modernleştirelim...

Gelişen teknoloji ile birlikte iş dünyası da modernleşerek bu durumdan geri kalmamaya özen gösteriyor. Her alanda artan rekabet iş dünyasında kendini daha çok ön plana çıkarıyor. Rekabetin artması iş dünyasında hızlı olmayı, zamanı verimli kullanmayı, mobil kontrolleri daha önemli bir hale getiriyor. Dijitalleşen dünyanın etkilerinin ofislere yansıması büyük oranda zaman ve maliyet kazandırarak rakiplerin önüne geçme imkanı sunuyor. Özellikle günümüzde insanların yaygın olarak kullandığı teknolojiyi sevdiği biliniyor. Ancak karmaşık teknolojik sistemlerden her zaman geride duran insanlar, kullanımı kolay akıllı sistemleri ilk sıralarda tercih ediyorlar.

 

Aydınlatma, iklimlendirme, senaryolandırma ve güvenlik ayarları sayesinde ofisinizde daha sağlıklı ve verimli çalışma ortamının oluşmasını sağlar. Bunların yanı sıra gereksiz enerji kullanımını engelleyerek ofisinizin giderlerini azaltır.

Avantajları nelerdir?

  • Konferans salonu, toplantı odası gibi alanlarda senaryo kontrolü imkanı sunarak hızlı ve kolay bir biçimde sunum kontrolü yapılmasını sağlar. Sunumun açılması ile projeksiyon ve ses sistemlerinin çalışmasını sağlar. Projeksiyon perdesinin açılmasıyla ışıklar minimum seviyeye düşer. Bu esnada kullanılmayan cihazların kapatılmasını sağlar. Tüm bunlar ofise zaman, hız kazandırır ayrıca enerji tasarrufu sağlar.
  • Ofislerin sıcaklığını istenen derecede sabitler ve termostatlar aracılığıyla kontrol edilmesini sağlar. Kişisel ofislerde sıcaklık kişiler tarafından kontrol edilebilirken ortak ofislerde ayarlar merkezi biçimde uygulanır.
  • Mesai saatlerinde ortamın ısısını korurken mesai saatleri dışında gereksiz enerji kullanımı engeller.
  • Havalandırma sistemlerini kontrol ederek gerektiğinde ortamın temiz hava ihtiyacına göre havalandırma sağlar.
  • Sensörler yardımıyla ofislerin ayarlanan seviyede aydınlık kalmasını sağlar. Gün ışığı seviyesine göre perde ayarlarını yapar veya yetersiz gün ışığı durumunda aydınlatmaların açılmasını sağlayarak verimin artmasını sağlar
  • Sensörler sayesinde ofisin kullanılmayan ayarlarını algılayarak aydınlatmaları kapatır ve enerjide büyük oranda kazanç sağlar.
  • Duman, sıcaklık ve su dedektörleri sayesinde olağandışı durumların oluştuğu takdirde vana kapatma, havalandırma sistemini durdurma işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirebilir ve gerekli uyarı sisteminin çalışmasını sağlar.
  • Akıllı sistemler açık unutulan kapı ve pencereleri bildirerek ofisin gerekli güvenlik sistemini korumayı sağlar.
  • Hareket sensörleri sayesinde mesai saatleri dışında olası hareketleri tespit ederek alarm sistemini çalıştırarak güvenlik birim uyarılarını yollar.

AdresTurgutreis Mah. 7025Sk. No:8/A
Bodrum/MUĞLA

Çalışma SaatlerimizHafta İçi: 09:00 – 19:00
Cumartersi: 09:00 – 12:00

İletişime Geçin+90(252) 382 77 77
info@sefaelektronik.com.tr