Merkezi Uydu Yayın sistemleri

Akıllı çözümler...

Her gün gelişmeye devam eden toplumumuzun en çok tercih ettiği şey akşam eve geldiğinde rahatça dizi veya filmini izleyebilmektir. Artan giderler maliyeti az olan aktiviteleri tercih etmemizi sağlar. Son zamanlarda merkezi uydu yayınlarının en çok tercih edildiği yerler toplu konutlardır. Site, apartman, otel, kampüs gibi kullanıcı sayısı çok olan toplu konutlarda sıklıkla rastlanır. Bu sistem maliyeti hafifletme konusunda yardımcı olur. Her kullanıcı için ayrı bir anten ve receiver maliyeti yerine, genel yayınları merkezi bir birimde toplayarak kullanıcılara çok daha ekonomik bir şekilde sunmaktadır. Uydu sistemleri “Headent” ve “Receiver’lı” sistemler olarak ikiye ayrılır.

 

Receiver’lı merkezi sistem apartmanların veya birden fazla kişinin ikamet ettiği yerlerde çatı ve balkonlardaki çanak, kablo kirliliği olmaması için bir uyduyu bir çanakla paylaşarak izleyebilmek isteyenler için uygundur. Televizyonu bağımsız izleme imkanı sunar. Bu sisteme katılan daire sahipleri kendilerine ait bir çanak anten almak yerine merkezi sistemden izleme yapabilecekler ve maliyeti çok daha ucuza indirebileceklerdir.

Headent site, otel gibi çok kullanıcı olan yerlerde tercih edilir.

 

  • Bunu kullanan toplu konutların avantajları daha fazladır. Her daire için ayrı bir çanak anten kurulumuna ihtiyaç duyulmayacağı için binanın dış cephesi veya çatısı zarar görmeyecektir. Bunun sonucunda bina bakımı için ayrıca bir masrafa gerek kalmayacak ve herkes kazançlı çıkacaktır.
  • Anten kullanımından kaynaklı gereksiz kargaşalardan uzak durulacağından kaynaklı daha huzurlu ve güvenli toplu konutlarda yaşama imkanı sunacaktır.
  • Merkezi uydu kurulumundan sonra istenen yayınları izlemek için ayrıca bir ücret veya aidata gerek kalmayacağından masrafları yok denecek kadar azdır.
  • Konutların çatı ve duvarlarında çok fazla çanak antene ihtiyaç olmayacağı için görüntü kirliliğinden korunmayı sağlar.
  • Çok fazla kablo kullanılmadığı için gereksiz olan yüzlerce kablo görüntüsü ortadan kalkacaktır.
  • Bunlar haricinde bakım, onarım, yükseltme gibi işlemler için çok fazla gider oluşmayacaktır. Tüm bu masraflar kullanan herkese eşit bir şekilde bölünecek ve maliyeti gittikçe azalacaktır.
  • Uydudan yayın yapan kanalların çoğu ücretsizdir. Ama sizin tercihinize göre ücretli olan kanalları da ücretini ödeyerek izleyebilme imkanı sunar. Bunlar sizin tercihinize kalmıştır.

AdresTurgutreis Mah. 7025Sk. No:8/A
Bodrum/MUĞLA

Çalışma SaatlerimizHafta İçi: 09:00 – 19:00
Cumartersi: 09:00 – 12:00

İletişime Geçin+90(252) 382 77 77
info@sefaelektronik.com.tr